YÜZME HAVUZU TEMELİ ATILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto’nun katkılarıyla Tosya Belediye Başkanlığı’nın hibe yoluyla yaptığı en büyük yatırım olan 4 milyon 500 bin bedelli kapalı yüzme havuzunun temel atma töreni Yunus Emre Mahallesi İbni Sina Sokak’ta gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan törende Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanı Emin Çınar yaptığı açılış konuşmasında mahalli idare seçimlerinin üzerinden 2 yıl geçtiğini ve bu iki yıllık zaman zarfında önemli projelere Tosya Belediyesi tarafından imza atıldığını vurguladı. İl Başkanı Emin Çınar yaptığı konuşmasında; “Halkıyla bütünleşen, halkın sorunlarını kendi sorunu olarak gören değerli belediye başkanımıza yapmış olduğu çalışmalardan ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum. Şu ana kadar el atılmayan mahalle aralarında alt ve üst yapı çalışmaları, yeraltı ve yer üstü çalışmaları aydınlatma programları ve bir çok konuya imza atan kıymetli başkanımız ve çalışma heyeti oldukça önemli hizmetleri değerli Tosya halkı ile buluşturmuştur” diyerek Cumhur ittifakının varlığının tekrardan en yüksek seviyede kabul görmesi için aralıksız çalıştıklarını vurguladı.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında yaklaşık 4 ay önce Kastamonu il genelinde 11 tane yatırım planının açıklandığını ve bu yatırımların içinde hali hazırda yüzme havuzu temel atma törenini gerçekleştiren tek ilçenin Tosya olduğunu vurgulayarak Tosya Belediyesi personeline teşekkür etti.

Başkan Kavaklıgil konuşmasında şunları kaydetti: “Göreve geldiğimiz ilk günden bu zamana kadar insanları ötekileştirmeden ayrıştırmadan ilçe siyasi partilerimizle, oda başkanlarımızla, muhtarlarımızla istişare halinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Şükürler olsun ki nefsi hareket etmedik şükürler olsun ki makamımız da oturup kimseye parmak sallamadık olması gereken işlerin hep içerisinde olduk uzak durulması gereken işlerden de hep uzak durduk. Rabbim bizleri onun rızasından ayırmadan hizmet etmeye devam etmeyi nasip etsin inşallah. Tosya’mızın sosyal yaşam alanlarından altyapısından ve üst yapısından her safhasında bütün sıkıntılarına el atmaya çalışıyoruz. Bugün temelini atacağımız yüzme havuzumuzun değeri Tosya’da belediye başkanlığımızın hibe yoluyla yapmış olduğu en büyük yatırım. Yaklaşık 4 buçuk milyonluk bir yatırım bu vesile ile tüm gençlerimizi spor yaparak sağlıklı bir hayat sürmesini sağlayacağız hem de kötü alışkanlıklardan uzak durması için bir vesile ortamı hazırlamış olacağız. Tosya Belediye Başkanlığı olarak sadece yeşil alanlarla mı ilgilendik. Hayır. Az önce de bahsettiğim gibi sosyal sorumluluk projeleri kültürel projeler Tosya’mızda ticari faaliyet olarak bu günümüzde yok olmaya yüz tutmuş bir çok şeye sahip çıkarak ayağa kaldırdık. Bugün iki sene zarfı içerisinde dosyamızda 3 tane 1500 metrekare alanı yeniden oyun gruplarımız da birlikte yaşam alanına çevirdik. Kültür merkezimizin bünyesinde Türkçe, Matematik, Fen bilgisi ve İngilizce olmak üzere 100 tane 8. sınıf öğrencimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslar açtık. Hâlihazırda devam ediyor. Dokumacılık şehrimizde bitmek üzereydi Tosya Belediye Başkanlığı olarak 5 tane dokuma tezgahı yaptırdık hanımefendilere mesleği öğretmek istiyoruz ve kurslarımız devam ediyor.

Spordan tutun insanların günlük yaşantısına kadar her şekline dokunmak istiyoruz. Belediyemize 10 tane hizmet aracı kazandırdık ve Tosya Belediye Başkanlığı 2020 yılı içerisinde sadece ana caddelerinde bulunan sıcak asfaltı 22 bin metrekareyi mahalle aralarına sermeye başladı. Bahçelievler Mahallesi’nde iki buçuk kilometrelik yağmur suyunu yerin altına aldık şükürler olsun. Kalıcı, şehrimizin daha huzurlu daha güvenli, insanların daha mutlu olacağı şekli ile inşa etmeye çalışıyoruz ve bunu yaparken şehrimizin dinamikleri ile beraber hareket etmeye çalışıyoruz. Bizim için seçim 31 Mart 2019 tarihinde bitmiştir. Bunun mücadelesi de bitmiştir ve buradan bütün siyasi parti İlçe başkanlarımıza yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Rabbim inşallah bu birliğimizi bozmaz. Kaos, ötekileştirmek kimseye bir şey kazandırmayacağını Tosyalı anlamış bunu da hep birlikte sağlıyoruz.”

İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı tarafından okunan duanın ardından kurban kesilerek temel atma töreni için protokol üyeleri hep birlikte butona bastı.

Posted in: