UNLU MAMÜL GRAMAJ VE HİJYEN DENETİMİ YAPILDI

Tosya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde fırın ve marketlerde satılan unlu mamullerin etiket ve gramaj denetimini gerçekleştirdi.
Tosya Belediye Zabıtası, yaptıkları denetimlerde fiyat tarifeleri, ekmek gramajları ve genel hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ettiler. Gramaj altında ekmek satışının olmadığını ve ilçe genelinde tüm fırınların belirlenen gramajda ekmek satışı gerçekleştirdiğini tespit eden ekipler, marketlerde etiket denetimi, fırınlarda ise hem etiket hem de gramaj denetimi yaptı. Üretim aşamalarını da baştan sona kadar inceleyen ekipler fırınlardaki hijyen kurallarının harfiyen uygulanmasından ötürü işletmecilere teşekkür etti.
Yapılan açıklamada; “Halkımızın sağlığını korumak için yapılan denetlemelerde işletmeler aynı zamanda Koronavirüsle ilgili genelgeler kapsamında hijyen, temizlik ve sosyal mesafe kuralları açısından da inceleniyor. Ekiplerimiz fırınlarda yaptıkları denetimlerde ekmek gramajının standartlara uyup uymadığını hassas terazide yaptıkları gramaj kontrolleri ile takip ediyor. Aynı zamanda etiket kontrollerini de yapıyorlar. Gramaj ve hijyen konularında yasalara uymayan işletmeler olduğu taktirde Kabahatler Kanunu çerçevesinde gerekli yasal işlemleri belediye olarak uyguluyoruz” denildi.

Posted in: