TOSYA1.Sİ TOSYA BELEDİYESİ’NDEN

Tosya 1.si Tosya Belediyesi Eğitim Merkezi’nden.

Türkiye geneli ilçe belediyeleri bazında bir ilk olarak Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Tosya Belediyesi Eğitim Merkezi, Liselere Giriş Sınavı Hazırlık Kursu’nun tamamlanmasıyla birlikte önemli ölçüde ülke ve ilçe bazında başarıya imza attı.

Yaklaşık 2 yıldır hizmet veren eğitim merkezi bu yıl 60 öğrencisi ile 9 ay boyunca LGS’ye hazırlanarak geçtiğimiz ay yapılan sınav sonrası önemli ölçüde başarıya imza attı. Tosya genelinde yapılan açıklamaya göre ilk 20 öğrenciden 16’sı yine Tosya Belediyesi Eğitim Merkezi’nden çıktı. Bununla birlikte yine Tosya 1.si de Eğitim Merkezi’nin konusunda uzman kadrosu ile adını zirveye yazdırdı. Yapılan Liselere Giriş Sınavının ardından Türkiye genelinde ise yüzde 10’luk dilime yine Tosya Belediyesi Eğitim Merkezi bünyesinde kurslara katılan 25 öğrenci girerek başarıyı üst seviyelere taşıdı.

Yapılan açıklamada ilçede eğitim ve öğretim faaliyetlerinde eşsiz bir yeri olan okullarımız yönetici ve öğretmenlerine teşekkür edilirken, Tosya Belediyesi’nin gelecek nesle yaptığı yatırımların her alanda devam ederek başarıyı aralıksız olarak katlayacağı belirtildi.

Posted in: