ŞEV TAŞI ÜRETİYOR, UYGULUYORUZ

Tosya Belediyesi Lojistik Tesisleri üretim kapasitesini arttırmak için yaptığı yatırımlarla birlikte ürün yelpazesini de genişleterek dik yerlerde toprağın kaymasını engellemek, estetik açıdan da yeşil alan projelerinin uygulandığı noktalarda güzel bir görünüm kazanılmasını sağlamak amacıyla şev taşı üretimine geçti.

Cumhuriyet Mahallesi Metal Sanayi Sitesi’nde yapımına başlanan Şehit Engin Abay Parkı’na kullanılmak üzere şev taşı üreterek uygulayan Tosya Belediyesi 750 metrekarelik alan üzerinde bünyesinde bir çok oyun grubu, dinlenme ve spor alanı barındıracak olan park için çalışmalara başlarken zemin hazırlıkları ise tamamlandı.

Bununla birlikte önemli ölçüde Tosya Belediyesi tarafından üretilen kent mobilyaları da bu yeşil alanlarda yerini alıyor. Tosya belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı alt birimlerde üretilen kent mobilyaları sayesinde aynı zamanda yeni projelerin de maliyetinin düşürüldüğü ifade edilirken belediye bütçesine de artı değer sağlandığı kaydedildi.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil özellikle kamuya yönelik ortak kullanım alanlarının çoğaltılmasına özen gösterdiklerini ifade ederek yapılan her yeni projenin daha modern, kaliteli ve kalıcı olduğunu vurguladı.

Posted in: