OTO GALERİCİLERİYLE YENİ DÜZENLEME MASAYA YATIRILDI

Araç alım satımı yapan oto galeri esnaflarının ticarethaneleri ile ilgili fiziki çalışmaları kapsayan yeni düzenlemeleri görüşmek üzere Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya kent merkezinde ticari faaliyet yürüten işletmecilerle bir araya geldi.

Galericilerin şehir dışına taşınması ile ilgili yapılan son düzenlemeler masaya yatırılırken Başkan Kavaklıgil toplantıda daha modern ve estetik anlayışına uygun olarak yeni bir site inşa edilebileceğini söyledi. Önümüzdeki günlerde netleşecek olan proje ile ilgili araç alım satımı yapan esnaflarla istişarelerin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kavaklıgil, meskenlerin altında bulunan galerilere ruhsat verilmeyeceği konusu ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Kavaklıgil konu ile ilgili yaptığı açıklamada;”15.08.2020 tarihinde çıkan genelgeye göre bina altlarında bulunan oto galerilere ruhsat verilmeyecek. Ayrıca araç alım satımı yapan işletmecilerimiz 2. el araç satış yetki belgesi alması gerekecek. Uzun zamandan beri gündemde olan apartman altı oto galerilerin taşınmasına yönelik düzenleme yürürlüğe girdi. Söz konusu uygulama kapsamında artık konut ruhsatlı yapıların altında oto galeri açılamayacak. Açılmış olanlar ise yönetmelikte gösterilen yerlere taşınacak” dedi.

GAL

Posted in: