MUTAFLAR ÇARŞISINDA ESNAF ZİYARETİ

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola ve meclis üyeleri ile birlikte Mutaflar Çarşısında esnafı ziyaret etti. Özellikle kent merkezinde çeşitli yatırımların devam ettiğini ve ticari faaliyetlerin arttırılmasına yönelik çalışmaların yapıldığını ifade eden Başkan Kavaklıgil, esnaf ziyaretlerinin sıklıkla yapıldığını vurguladı.
Meclis Üyeleri Sefa Abayın ve Rahman Çalıkuşugil ile birlikte öne çarşı esnafını ziyaret ederek Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kısa süre içerisinde kent merkezini yenilenen yüzüyle hizmete açacaklarını ifade eden Kavaklıgil: “Kent hayatını daha konforlu hala getirmek için çalışmalarımız sürüyor. Esnafımıza saygı duyuyor ve yapacağımız çalışmaları şekillendirirken devamlı kendileriyle istişare ediyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte de ülkemizin normale dönmesiyle birlikte ticari faaliyetler artacak ve esnafımız için hayırlı kazanç kapıları açılacaktır” diye konuştu.
Çarşı esnafının taleplerini dinleyen Başkan Kavaklıgil Cumhuriyet Meydanı revizesi ile ilgili fikir alışverişinde bulunarak vatandaş ve esnaftan tam not aldı. Mutaflar Çarşısında bulunan ve zamanla fiziki özelliğini yitiren umumi tuvaletin yıkılarak yeniden yapılacağını ifade eden Başkan Volkan Kavaklıgil ihalenin yapıldığını söyledi. Başkan Kavaklıgil: “Mutaflar çarşısında esnafımızla bir araya gelmemizin bir diğer nedeni de burada bulunan umumi tuvaletin yeniden yapılmasıdır. Yıkım çalışmaları esnasında ise esnafımızın ticari faaliyetlerinin aksamayacağı saatler belirlenmiştir. Sabah ve akşam saatlerinde ekiplerimiz çalışacak, hem vatandaşımızın hem de esnafımızın her hangi bir sorun yamaması sağlanacak” dedi.

Posted in: