MENFEZ İNŞAATI YÜZDE 60 ORANINDA TAMAMLANDI

Yunus Emre Mahallesi Kızamıklı Sokak ve S.S. Yeni Küçük Sanayi Sitesi arasındaki Kastamonu – Çorum bağlantı yolu üzerinde yağmur ve sel suyunun zarar verdiği noktalarda 32 metrelik hat boyunca inşa edilmek üzere başlanan köprü ve menfez inşaatı yüzde 60 oranında tamamlandı.

S.S. Yeni Küçük Sanayi Sitesi, bağlantı yolları ve çevresini kapsayan Gavur Çayı geçiş noktasında trafik akışının yoğun olduğu ve çevre yolu özelliği ile bu bölgeye yapılacak köklü revize çalışmaları ile grup yolunun nefes alacağını ifade eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, bu hafta sonu çalışmaların neticelendirileceğini kaydetti.

Köprü, menfez ve grup yollarının önümüzdeki hafta içerisinde trafiğe açılacağını kaydeden Başkan Kavaklıgil, yapılan çalışma ile bölgede köklü bir çözüme imza atıldığını vurguladı. Köprü ve menfez inşaatının bitmesi ile birlikte asfalt çalışmaları ile buradaki projenin tamamlanacağını ifade eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, gerek üst yapının ve gerekse alt yapının tamamen modern bir şekilde yenilendiğini ifade etti.

Posted in: