Gücümüze Güç Katıyoruz

Tosya Belediye Başkanlığı tarafından öz kaynaklarımız ve hibe yöntemi ile alınan yeni araçlarımızın hizmete başlama töreni düzenlendi. 2 adet arazi aracı, 1 adet çift kabin araç, 1 adet et taşıma aracı, 1 adet çöp toplama aracı ve 1 adet de üstündeki aparatların sökülmesiyle kamyon olarak kullanılabilen tuzlama ve kar kürüme aracıyla birlikte hibe olarak gelen çöp konteynerleri Tosyalı hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak.

Açılış törenine Kaymakam Deniz Pişkin, İl Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, MHP Tosya İlçe Başkanı Dündar Özurgancı ve protokol üyeleri katıldı.

Başkan Volkan Kavaklıgil açılış konuşmasında; “Rabbime binlerce kez şükrediyorum ki, bu kısa vadede  öz kaynaklarımızla ve hibelerle temin etmiş olduğumuz araçlarımızı, şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda kullanmak üzere bu gün sizlerle buluşturduk. Biz dedik ki, Allah rızası göstererek, garibanına ve yetimine sahip çıkarak, adaletli davranarak şehrimizi yöneteceğiz. Elhamdülillah 11 ay boyunca şehrimizde hangi siyasi parti mensubu olursa olsun, hangi kurum ve kuruluşa üye olursa olsun Tosya Belediye Başkanlığınca derdi dinlenmiş, derdine çözüm bulmak için mesai harcanmıştır. Bu süreçte, çalışma arkadaşlarıma ve ekibime de şükranlarımı sunuyorum.  Yeni araçlarımız hakkında da bilgi vermek isterim.  BMC Pro kamyon, hem kar küremede hemde tuzlamada kullanılacak. Yaz aylarında  ise aracımız damperli kamyon şeklinde kullanılacak. İki tane 2016 model  4×4 pikabımız var. Sağ olsun Kastamonu Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu, Tosya Belediye Başkanlığımıza çift kabinli transit hediye etti.  Bunlarla birlikte, soğutuculu et taşıma aracı ve çöp kamyonu ile 220 adet çöp konteynerini şehrimize kazandırdık. Biz çalışırken, acele etmeden, ayakları yere basarak hizmet anlayışıyla memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu başarı, Tosya Belediye Başkanlığı vesilesiyle sizlerindir. Rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun. Evladınıza sahip çıkmaya devam edin, bizimde bu güzel memleketimize her an sahip çıkacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” dedi.

İl Başkanı Yüksel Aydın ise konuşmasında; “Sizlerin desteği, Cenab-ı Allan’ın takdiriyle 31 Mart Seçimlerinde, sizin evladınız 29 yaşında ter temiz orman mühendisi, siz sahip çıktınız bugün de kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bu kısa vadede, gece gündüz demeden çalışarak Tosya’mıza hizmet etmeye gayret ediyor. İnşallah bundan sonrada, aralıksız sizlere hizmete devam edecek.” dedi.

Kaymakam Deniz Pişkin ise, “Bu gün burada, Tosya Belediyemizin hizmete sokmakta olduğu 7 yeni aracımızın açılış töreni için toplandık. Evveliyatta, Tosya Belediye Başkanımız ve çalışma ekibi ile bu araçların hizmete sokulması noktasında karar alma süreçlerinde ve mekanizmalarında imzası olan herkesi tebrik ediyorum. Bu araçların, kazasız belasız güzel günlerde, siz Tosyalı hemşerilerime güzel ve hayırlı  hizmetlerde bulunmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Program sonunda İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı tarafından dua edildi ve kurban kesildi.

 

 

 

Posted in: