Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYORUZ

Tosya Belediyesi'ne 4 yeni araç daha.

Tosya Belediyesine yeni alınan 1 adet itfaiye, 1 adet kepçe, 1 adet temizlik aracı ve 1 adet binek araç düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Belediye hizmet binası önünde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, göreve geldikleri günden bu yana belediye bünyesinde Tosyalı hemşerilerimize hizmet veren tüm iş makinelerini yenileyerek bunlara yenilerinin de eklendiğini ifade etti.

Başkan Kazım Şahin tamir bakım ve onarım giderlerinin tamamen sona erdirildiğine dikkat çekerek; “Mücavir alanımızın geniş olmasına rağmen, hizmet aracı ve iş makinesi ağımızı fazlasıyla tamamlamış durumdayız. Önümüzdeki günlerde bir çekici ile birkaç kamyonu bu filomuza katmanın planlarını yapıyoruz. Bugün, yol süpürme aracı, hizmet aracı ve kepçemizle birlikte çok fonksiyonlu merdivenli itfaiye aracını hizmete alıyoruz. Almanya’dan hibe olarak gelen itfaiye aracımız kendi sınıfında çok özel bir araç. 27 metre mesafeli merdiveni olan kurtarma amaçlı bir araç. Bu araçları araç filomuza katmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Ardından Kaymakam Deniz Pişkin ise; ”Esasen hizmet makamında olan insanların büyük bir kısmı icraatlarıyla konuşur. Çok söze ve anlatmaya ihtiyaç duymazlar. Tosya Belediyesi de bunlardan biri.  Alınan iş makineleri ve hizmet araçları yine ortada. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz atasözünün bire bir vücut bulmuş halini burada görüyor ve yaşıyoruz. Bu iş makineleri ve hizmet araçlarının ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belediyemizi ve başkanımızı kutluyorum. Tosya’da göreve başlayalı yaklaşık 5 Ay oldu. Bire bir vatandaşlarımızın benimle görüşme yoluyla olsun, BİMER ya da CİMER üzerinden başvuruları olsun, bazen belediyemizin çok haksız şikâyetlere maruz kaldığını görüyor ve üzülüyorum. Bizim niyetimiz, üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Hizmet geliyorsa, iyi niyetli bir yaklaşım varsa, insanlar elinden gelenin en iyisini yapma yolunda gayret sarf ediyorsa onları kutlamak lazım ama az ama çok. Yapılabileceklerin en iyisinin yapıldığını düşünüyorum Tosya’da. Bu anlamda tekrar belediyemizi kutluyorum. Eleştirirken de dikkatli olmak, ölçülü olmak ve yapıcı olmak zorundayız. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Tosya Müftüsü Eyyüp Demir’in yaptığı dua ve kurban kesimiyle tören sonra erdi.

Düzenlenen törene, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

26.05.2017
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu