Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

YEREL BULUŞMALAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilerek oluşturulan Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı ile vatandaşın sorunlarının dinlendiği ‘Yerel Buluşmalar’ isimli toplantının 13’üncüsü bugün Tosya’da yapıldı.
Kültür merkezi salonunda yapılan toplantıya, sadece AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Ak Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK Parti Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Osman Kocadelioğlu, STK ve Oda Başkanları, kurum amirleri, okul müdürleri, muhtarlar ve bir elin parmağını geçmeyecek çok az sayıda vatandaşlar katıldı.
Başkan Kazım Şahin’in yaptığı konuşma ile başlayan toplantıda Başkan Şahin vatandaşın söz alıp dile getireceği bir çok konuya kendisi değindi. Ak Parti iktidarında devasa projelerin yapıldığını söyleyen Başkan Şahin, Tosya’nın sorunlarının da tek tek çözüleceğini ifade etti. Kazım Şahin konuşmasında şu sözlere değindi “Bugün burada Tosya’da neleri yaptık, neleri yapamadık bu sorunları masaya yatıracağız. Burada milletvekilimiz, il başkanımızda hazır sizlerin tüm sorunlarına çözüm arayacaklar. Değişen, dönüşen yeni sorunlarımız olacak, bunları hep birlikte çözüm üretmek için burdayız. Kimse bizi zorla buraya getirmedi biz de elimizden gelenleri yapmaya çalışıyoruz. Tosya profiline şöyle bir baktığımızda Tosya’da ana sorunları kategorize etmemiz gerekir. Eğitimden, sağlığa, spordan istihdama, sosyal alanlardan, resmi kurumlara bunların hepsini kısa kısa başlıklar halinde değerlendireceğiz. Şehrin imarı, yapılaşması, güzelleşmesini konuşacağız” dedi.
Tosya’daki doktor sorununa da değinen Başkan Kazım Şahin, malum Fetö olayından dolayı çocuk doktorunun güvenlik soruşturmasına takıldığını, anestezi doktorunun da ataması yapılmasına rağmen henüz göreve başlamadığını, ancak geçen ay kaymakam ve ilçe başkanıyla birlikte Sağlık Bakan Yardımcısını ziyaret ederek sorunu ilettiklerini ve en kısa sürede de sorunun çözüleceğini ifade etti. Tosya’nın Kastamonu yolunun olmazsa olmazı olduğunu söyleyen Başkan Kazım Şahin milletvekiline dönerek bu yola çok önem verdiklerini ve bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Tosya’nın sorunları olarak görülen bir çok konuya tek tek değinen Başkan Şahin daha sonra kürsüyü İl Başkanı Doğan Ünlü’ye devretti. Ünlü de ülkenin dört bir yandan kuşatılmak istediğinin altını çizerek topyekün bu terör sorununu da ortadan kaldıracaklarını ifade etti. Tosya ilçesinin sorunlarını çözmek için Tosya’da olduklarını söyleyen Ünlü, herkesin sorunlarını dile getirmesini söyledi. İl Başkanı Ünlü’nün ardından kürsüye Milletvekili Hakkı Köylü çıktı.

Milletvekili Hakkı Köylü: ‘KİMSE TOSYA’NIN MİLLETVEKİLİ YOK DEMESİN’
“Herkesin ağzında bir laf var Tosya’nın milletvekili neden yok arkadaşlar ben Tosya’nın milletvekiliyim ve Tosya’yı çok seviyorum. Tosya bizim vazgeçilmezimizdir” dedi. Bir selamla konuşmasıyla toplantıyı başlatan Milletvekili Hakkı Köylü, sahneye İl Başkanı Doğan Ünlü, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Başkanı Metin Ekşi’yi de davet etti. Tosya’nın sorunlarına değinilen toplantının genelinde köylerdeki asfalt, parke, sulama sorunları, Devrez çayının islahı, D-100 bandındanki bağ girişlerinin çelik bariyerlerle kapatılması gibi konular ele alınırken. Tosya Otogar’ı, Tosya-Kastamonu yolu gündeme getirildi. Tüm soruları cevaplayan ve notlar alan Milletvekili Hakkı Köylü bu sorunların hükümete iletilerek çözüme kavuşturulması noktasında çalışmalar yapılacağını söyledi.

‘TOSYA KASTAMONU YOLU YAPILACAK’
Tosya’nın en büyük sorunlarından biri olan ve yıllardır yapıldı yapılacak denilen bu yolun konusu gündeme getirildi. Başkan Kazım Şahin; “Ilgaz Tüneli ile Kastamonu’ya ulaşım güzelleştirildi ancak Tosya-Kastamonu yolu bizim için vazgeçilmez, olmazsa olmazımızdır. Zaten Cumhurbaşkanımız da Tosya yolunun yapılması talimatını vermişti. Bize sorsalar şimdi Ilgaz Tüneli mi öncelikli bizim yolumuz mu öncelikli tabiki burası bizim için çok daha önemli” dedi. Konuşmanın ardından Milletvekili Hakkı Köylü bu yolun yapılacağını herkesin içinin rahat olması gerektiğini söyledi.
OTOBAN TOSYA’YA ZARAR GETİRİR
Tosya’dan geçeceği söylenen ve Gerede’den başlayıp Merzifon’a kadar gidecek otoban yoluyla ilgili bilgi almak isteyen bir köy muhtarına Milletvekili Hakkı Köylü tarafından açıklama yapıldı; “Otoban yapılır yapılmaz değil ancak. Bu otoban Tosya pirincini tamamen bitirir. Zaten dar bir alanda bulunan Tosya havzası iyice daralır. Benim kanaatim otoban Tosya’ya yarardan çok zarar getirecektir” dedi.

TOSYA OTOGARINI YAPACAĞIZ
Tosya’nın otogar sorunu olduğunu dile getiren vatandaşlar Tosya’nın otogara ihtiyacı olduğunu mevcut otogarın Tosya’ya yakışmadığını söylediler. Başkan Kazım Şahin konuyla ilgili D-100 üzerinde Şöförler Cemiyeti karşısında bir alan olduğunu ya da Doğramacı Otel’in arka tarafındaki boşluğun duruma göre otogar olarak yapılabileceğini söyledi.

29.03.2018
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu