Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

TOSYA PİRİNCİ TESCİLLENDİ

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Türk Patent ve Marka Kurumunda (TÜRKPATENT) düzenlenen "Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni ve Sergisi" ne katıldı.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Türk Patent ve Marka Kurumunda (TÜRKPATENT) düzenlenen "Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni ve Sergisi" ne katılarak Tosya Pirinci Tescil Belgesini TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’ten aldı.

Tosya Pirincinin Coğrafi İşaret Tescil Belgesi aldığı programa Vali Yaşar Karadeniz’in yanı sıra; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan ve çok sayıda davetli katıldı.

Coğrafi İşaretler Daire Başkanlığının kurulmasının ardından bu alandaki çalışmaların hızlandığını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik; "Coğrafi işaretlerle ilgili çalışmalar bu yıl daha ağırlık kazandı. Birçok ilde daha önce hiç coğrafi işaret yokken günümüzde bir ilde 20 coğrafi işaret bulunuyor. Milli ürünlerimizi kimlik kartımız olarak görüyor ve önem veriyoruz. Coğrafi işaretle biz aslında mamulün soyadını koyuyoruz. Artık 81 ilimizde coğrafi işareti olan mamulümüz var. Bakanlık olarak bu ürünlere destek vermeye devam edeceğiz. Coğrafi işaretli ürünler için her ilimizde bilinç oluşturulması gereklidir ve her türlü desteği vereceğiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Tosya pirinci coğrafi işaret tescil belgesi Kastamonu heyetine takdim edildi.

 

01.03.2018
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu