Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

TOSYA MEHMETÇİĞİN YANINDA

Tosya Mehmetçik İçin Meydanlara indi

Tosya şanlı ordumuzun Suriye’nin kuzeyinde Afrin bölgesinde devam ettirdiği operasyona manevi destek için Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.
Terör örgütlerinin yuvası haline gelen ve onlar için önemli bir üs bölgesi olan Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Harekatı’nın 7. gününde cuma namazı sonrası Tosyalılar Cumhuriyet Meydanı’nda Mehmetçiğe manevi destek için toplandı.
Yapılan miting saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. Ardından Kaymakam Deniz Pişkin’in konuşması ile devam etti. Kaymakam Pişkin protokolü ve halkı selamlayarak başladığı konuşmasında;
“Önemli bir harekâtın, önemli bir operasyonun duasını yapmak için burada bulunuyoruz. Bizler, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye’nin kuzey kesimindeki Afrin bölgesinde, buralara terör örgütlerini yerleştirmek isteyen uluslararası güçlere rağmen ve bu güçlere prim vermeksizin meydan okuyan Türkiye Cumhuriyetinin iradesiyle başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında önemli bir mesafeyi geride bırakmış bulunuyoruz.
Mehmetçiğimiz ecdadına yakışır bir şekilde daha önce Fırat Kalkanında Çanakkale’de Galiçya’da Kore’de Kıbrıs’ta olduğu gibi inşallah Afrin’de de zaferle dönecek ve ecdadına yakışanı yapacak. Bütün duamız bütün temennimiz bunun için. Bizde bu gün burada bu harekâta olan desteğimizi haykırmak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, devletimizin, hükümetimizin bu kararlı ve dik duruşu karşısında manevi olarak yanlarında olduğumuzu belirtmek için toplanmış bulunuyoruz.
Kıymetli Tosyalı Hemşerilerim!
Dünya çabuk değişiyor. Ama şuna bakmak lazım; bu değişim ülkemizin lehine mi yoksa aleyhine mi oluyor. Türkiye 15-20 yıl öncesine kadar üzerinde operasyon yapılan, üzerinde bir takım senaryolar uygulanan ne yazık ki yarı sömürge bir devlet idi. IMF’de borç dilenmek için kapılarında beklediğimiz, küçücük bir bomba patlasa borsanın alt üst olduğu, ekonominin çığırından çıktığı günlerden, şimdi bugün buraya çok sağlan temeller üzerine kurgulanmış ve dünyaya adalet timsali olmaya ant içmiş bir ülkenin gururlu mensupları olarak toplandık. Bu çok büyük bir zaferdir. Çok gurur verici bir tablodur.
Dün, borsa tarihi rekorlarından birini kırdı. Dolar son zamanların en düşük seviyesindeydi. Türkiye artık öyle birilerinin belirttiği gibi direktif alıp uygulayacak her türlü haksızlık karşısında susup el pençe divan duracak bir ülke değildir. Dünya bunu anladı. Çok şükür buna vesile olanlara çok teşekkür ediyoruz bunu bize sağlayanlara.
Mehmetçiğimiz sınır ötesi operasyondayken bize düşen görev nedir sayın kardeşlerim? Tabii ki birinci şey dua etmektir. Dualarımızı esirgemeyeceğiz. İkincisi ise sınırın öte tarafından ziyade sınırın bu tarafında içimizdeki kırgınlıklara, hainliklere, aramıza fitne-fesat sokmaya çalışanlara fırsat~ vermeyeceğiz. Hepimiz dostlukla, muhabbetle, ortak maziyle, ortak gelecekle ve imanla birbirimize daha fazla muhabbet duyacağız, daha çok bağlanacağız.
15 Temmuzda olduğu gibi, söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözü işte burada bir kez daha vücut buldu. Söz konusu vatansa hiçbir şeyin önemi yok. Bütün Tosya’nın tamamı burada. Çünkü bizler dışarıya karşı içimizdeki birbirimize olan duygularımız ne olursa olsun gerektiğinde tek bir yumruk olmayı bilen bir milletiz. Yüce Rabbim devletimizi baki, ordumuzu muzaffer, bayrağımızı göklerde, milli birlik ve beraberliğimizi daim eylesin inşallah” dedi.
Kaymakam Deniz Pişkin’in konuşmasının sonrasında din görevlilerinin okuduğu Fetih Suresi ve ardından İlçe Müftüsü Eyyup Demir’in ettiği dua ve akabinde kesilen kurban ile program son buldu.
Böylelikle Tosya; kadını, erkeği, genci, yaşlısı ile vatanına, devletine, töresine, kültürüne ve Mehmetçiğine sahip çıktığını bir kez daha ortaya koydu.

29.01.2018
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu