Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

TOSYA EKONOMİSİNE KADIN ELİ

Gıdadan giyime kadar her alanda Tosya’nın yöresel kültürü hem ekonomiye katkı sağlayacak, hem de geniş kitlelere tanıtılarak yaşatılmaya devam edecek.

Gıdadan giyime kadar her alanda Tosya’nın yöresel kültürü hem ekonomiye katkı sağlayacak, hem de geniş kitlelere tanıtılarak yaşatılmaya devam edecek.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin kadınların evde yaptıkları el emeği göz nuru el işleri ve ev yapımı yöresel gıdaların pazarda satılarak ekonomiye katkı sağlaması ve ilçemizin kültürüyle özdeşleşen ürünlerinin daha geniş kitlere tanıtılması için hazırladığı projeyi kadınlarla yaptığı toplantıda paylaştı.

El işi ve gıda işi ile uğraşan kadınlarla toplantı yapan Başkan Kazım Şahin’in kadınlara yönelik hazırladığı proje büyük beğeni topladı.

Proje yer olarak; Kız Meslek Lisesi altında bulunan belediye dükkanları, cep sineması ve otopark üzeri olarak seçen Başkan Şahin, projenin yapılacak işlere göre dizayn edilerek komplike bir yapı oluşturulacağının altını çizdi.

Tamamında bayanların çalıştığı, el emeği göz nuru ile üretilen ürünlerin ve yöresel gıdaların satışının yapıldığı ve yöresel yemeklerin damak zevkine sunulduğu restoranlardan oluşacak olan proje havaların ısınmasıyla birlikte düğmeye basılacak.

Projenin fizibilitesinin yapılırken burada yer almak isteyen bayanlarla çeşitli yerlere geziler düzenleneceğini belirten Başkan Şahin; “burada çalışmak isteyen hanımlar ürünler hakkında, işyerlerinin dizaynı hakkında bilgi sahibi olacak ve ona göre yol haritası çizecek. Bizde belediye olarak destekleyeceğiz. Fakat içinde olmayacağız. Yani bayanlar el emeği göz nuru el işlerini burada satabilecek, ev yemeklerini açtıkları restoranda damak zevkine sunabilecek, hem aile bütçesine, hem ekonomiye katkı sağlayacak. Kısacası yöresel ürünlerimiz geniş kitlelere ulaştırılırken, kültürümüz yaşatılırken bayanlarımız da kendi ayakları üzerinde durabilecek“ dedi.

27.01.2017
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu