Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

STK'LARIN ÖNEMİ TARTIŞILMAZ

Ankara’da faaliyet gösteren Kastamonu İli Tosya İlçesi Büyük ve Küçük Sekiler Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Tosya’da Belediye Başkanı Kazım Şahin’i ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ankara’da faaliyet gösteren Kastamonu İli Tosya İlçesi Büyük ve Küçük Sekiler Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Tosya’da Belediye Başkanı Kazım Şahin’i ziyaret  ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, İl Genel Meclis Üyeleri İlyas Çakır, Cahit Çalışkan,Büyük ve Küçük Sekiler Köyü Muhtarları Hasan Köprülü ve Hasan Şahin’in katıldığı toplantı sohbet havasında geçerken Başkan Kazım Şahin Tosya dışında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi. Zaman zaman yapılan faaliyetler ve istişare toplantıları sayesinde Tosya dışında yaşayan gurbetçilerimizin bir araya gelerek hasret giderdiğini ifade eden Başkan Şahin, Mart ayı içerisinde yapılacak olan Kastamonu günlerinin ilimize olan faydalarına değindi.

Tosya Belediyesi’nce yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler veren Şahin başkanlık sistemi ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Ülkemizin geleceği için hızlı ve seri bir yönetim şeklini hâkim kılmak, istikrarı hâkim kılmak, gelecek yıllarda insanımızın istikrar içerisinde büyük ve güçlü Türkiye idealine yürümesi adına bir düzenleme yapıyoruz. Bu düzenleme bazı çevrelerin dediği gibi rejim falan değişikliği değil, biz rejimimizin adını, cumhuriyeti ilan eden meclis ve Atatürk ile beraber koyduk. Biz cumhuriyet çocuklarıyız. Şimdi yaptığımız ise idarede çift başlığı ortadan kaldıran, yürütmeyi, yasamayı, yargıyı yerli yerine oturtan bir düzenlemedir bu. Tamamıyla bir yürütme organının düzenlenmesidir. Hükümet sistemidir. Başbakanlıkla cumhurbaşkanlığının yetkilerinin tek elde toplanmasıdır. Sözün esas sahibi olan millete havale etmektir. Milletin anayasasını yapmaktır. Bugüne kadar bütün anayasalarımızı darbe sonrası yapmışız. Bugün ilk defa milletimiz kendi anayasasını kendisi yapmış olacak” dedi.

30.01.2017
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu