Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

ŞEHİT ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

Tosyalı Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Hilmi Şekerci Adına Kütüphane Açıldı.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in, “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” sloganıyla düzenlediği kampanya kapsamında yaptırılan kütüphane, düzenlenen törenle açıldı.

Şehit Murat Er Çökmez İlkokuluna yaptırılan kütüphane açışında konuşan Kaymakam Pişkin, “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyası ile birlikte “ Okuyan bir Tosya hayalim var.” Kampanyasını da aynı anda başlattıklarını söyledi.

Bu kapsamda hem okullarda hem de toplumun değişik kesimleriyle birlikte okuma etkinlikleri yaptıklarını belirten Kaymakam Pişkin,” Kütüphanesi bulunmayan okullarımıza kütüphane kazandırma gayretinde oluyoruz. Bu kampanyanın ilk meyvesi, bu kampanyanın ilk ürünü Şehit Er Murat Çökmez İlkokuluna nasip oldu. Neden burası. Çünkü burası şehrin dışında bir okul ve öğrencilerinin tamamı taşımalı sistemle okula gelen öğrenciler. Yani çok büyük çoğunluğu köylerden gelen öğrenciler. Bana göre daha dezavantajlı kesimi oluşturan öğrenciler. Haliyle kütüphanesi olmayan bir okuldu burası. İlk kütüphaneyi buraya yaptırdık. Adını Şehit Er Murat Çökmez’den alan bu okulumuza kazandırdığımız bu kütüphaneye de bir başka Tosyalı şehidimiz Hilmi Şekerci’nin adını verdik. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. “ diye konuştu.

Kaymakam Pişkin’in konuşmasını takiben Tosya Müftüsü Eyüp Demir tarafından yapılan duanın arından açılış kurdelesi Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Özgün Yapağı, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu ve protokol üyeleri tarafından kesildi.

Kütüphanenin gezilmesinin ardından açılış töreni sona erdi.

 

06.11.2017
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu