Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

METROPOLDE ŞAHİN RÜZGARI

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin hafta sonu Ankara ve İstanbul’da biz dizi toplantı ve programa katılarak adeta metropollerde Tosya rüzgârı estirdi.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin hafta sonu Ankara ve İstanbul’da biz dizi toplantı ve programa katılarak adeta metropollerde Tosya rüzgârı estirdi.

İlk olarak bölgemizde görev yapan ilçe belediye başkanları ile birlikte 16 Nisan’da anayasa değişikliği için yapılacak halk oylaması tanıtım toplantısına katılan Başkan Kazım Şahin’e Bahçelievler Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Tosya Muhtarlar Derneği Başkanı Halim Koçak eşlik etti. Buradan Tosya Dernekler Federasyonu tarafından Bağcılar’da tüm dernek başkanları ve Federasyon yönetiminin katılımıyla düzenlenen istişare kahvaltısına katılan Başkan Şahin A’dan Z’ye Tosya Belediyesi tarafından yapılan icraatları ve kamu yatırımlarını tek tek anlatarak çalışmalarla ilgili detaylı bilgi verdi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başkan Şahin icraatlarını anlatırken Tosya’da uzun yıllardan beri tamamlanmayı bekleyen bir çok yatırımın dönemlerinde hizmete açılmış olmasından dolayı gurur duyduklarını dile getirdi. Bir çok vizyon projeye imza attıklarını, önümüzdeki süreçte de tüm enerjilerini Tosya Devrez Üniversitesi, Tosya Kastamonu Karayolu, Devrez Çayı’nın ıslahı, çeltik tarlalarının toplulaştırması, Emirler Çayı ve Gavur Çayı’nın ıslahı gibi konulara vereceklerini dile getiren Başkan Şahin, şu anda hali hazırda Tosya’da 20’ye yakın yatırımın açılış beklediğini kaydetti.

Devlet eliyle yapılan kamu yatırımlarının takibinin bir belediye başkanının asli görevi olarak gördüğünü ve Tosya’nın nasıl bir adım ileriye götürülmesi gerektiğinin yollarını aradıkları ifade eden Başkan Şahin, yapılan en küçük kamu yatırımının şu anki maliyetlerinin ortalama 5 milyon lira olduğunu belirtti.

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Aydın, Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Arslan, Esenler AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, TODEF Onursal Genel Başkanı Celal Özden, Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Vahdet Çevik, Bağcılar Belediye Meclis Üyesi  Mahir Karakaş, Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Teşkilat Başkanı Hidayet Yünsel, İstanbul’da görev yapan Tosyalı Muhtarlar Gönül Uzun, Selahattin Kamışoğlu, Bayram Bölücü, İsa Zeybek, Şaban Özer, Mustafa Güven, dernek başkan tamamı ve federasyon Yönetiminin katıldığı toplantıda 2 Nisan 2017’de Bağcılar yapılması planlanan pilav şenliği ile ilgili de fikir alış verişinde bulunuldu.

Düzenlenen istişare toplantısının ardından Başkan Şahin İstanbul’da tüm hızıyla hemşerilerimizce kurulan dernekleri bir bir ziyaret etti.

Avrupa Yakası Kilkuyu Köyü Dere Mahallesi Yardımlaşma, Dayanışma ve kalkındırma Derneği Başkanı  Erdal Ata ve tüm yönetim kurulu üyelerini dernek lokalinde ziyaret eden Başkan Şahin oldukça yoğun bir sevgi seli ile karşılandı. Kilkuyu Köyü’ne bu dernek vasıtası ile oldukça önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Başkan Şahin Başkan Ata gıyabında tüm yönetimi tebrik etti.

Buradan Suluca Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne geçen Başkan Şahin’i karşılayan Dernek Başkanı Zekeriya Çalışıcı ve tüm dernek yönetimi Tosya’da yürütülen faaliyetler ve çalışmaları yakından takip ettiklerini vurgulayarak Suluca Köyü’nün Tosya Belediyesi’ne bağlanması noktasında ne gibi artıları olacağı sorularını yönelttiler. Özellikle Tosya Belediyesi’ne yakın köylerin belediyeye bağlanması durumunda kent merkezinin aldığı bir çok hizmetten faydalanacağını ifade eden Başkan Şahin, hep birlikte tüm mahalle ve köylerin bir araya gelerek Tosya’yı bölgesinde daha güçlü bir konuma getirmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Gün içinde hız kesmeden programlarına devam eden Başkan Şahin, Tosya Çevre Köyleri Derneği ve lokalinde aynı sevgi seli ile karşılanırken derneğin gençlik kolları tarafından yürütülen çalışmalar ve projelerle ilgili genç dernekçilerden detaylı bilgi aldı.

Aşağı Kayı Köyü Derneği Dernek Başkanı İsa Sağlam tarafından düzenlenen keşkek günü davetlisi olarak dernek binasını ziyaret eden Başkan Şahin Tosya’dan uzakta yaşayan hemşerilerimizin her zaman yanında olduklarını ve bu tür etkinliklerinde gurbetteki hemşerilerimizi bir araya getirdiğini söyleyerek akşam saatlerinde İstanbul’dan ayrıldı.

 

 

 

03.03.2017
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu