Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

CUMHURİYET MEYDANI YENİLENİYOR

Tosya Belediyesi Cumhuriyet Meydanı’nın revizesine başlıyor.

Tosya Belediyesi Cumhuriyet Meydanı’nın revizesine başlıyor.

Tosya Belediyesince geçtiğimiz dönemde revize kararı alınan ve Tosya kent merkezinde bulunan işyerlerinde köklü bir değişikliğe gidilerek bölgenin özellikle bayanlara ve ilçe dışından gelen ziyaretçilere yönelik bir merkez olması için ilk adımlar geçtiğimiz günlerde atılırken çalışmalar bölgede başlıyor.

Tosya Cumhuriyet Meydanında bulunan işyerlerinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Kazım Şahin, Başkan Yardımcısı Ali Mutlu ile birlikte alanda incelemelerde bulunarak bölgede gerekli sıhhi tesisat, pis su giderleri, doğal gaz hatları ve diğer çalışmaların başlaması için talimatlarda bulundu.

Tosya Belediyesince yapılacak olan revize işlemleriyle birlikte bölgede ağırlıklı olarak kadın girişimcilerin faaliyette bulunabileceği ifade edilirken Başkan Şahin açıklamasında; “Başta ilçemize özgü yöresel ürünlerin yapımı ve pazarlanmasını, böylece de bayan kardeşlerimizin ev ekonomisine katkıda bulunabileceği bir ortam hazırlıyoruz. Bunun yanı sıra Tosya’mızın kültüründe var olan el işi ürünler, kese, kuşak, bıçkı, bıçak ve kıstı gibi ürünlerin de kursunun verilerek sergilenebileceği bir ortam hayal ediyoruz. İlk önce buradaki eksiklikleri gidererek hanım kardeşlerimizin rahatça faaliyette bulunabileceği bir ortam hazırlayacak ve inşallah baharda burayı cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

 

09.02.2018
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu