Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

BAŞKAN ŞAHİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin yaptığı basın toplantısında mevcut çalışmalarla birlikte önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek projelere değindi. Başkan Kazım Şahin basın toplantısında şehir içi ana arterlerin asfaltlanması, içme suyu arıtma ve kireç tutucu sistem, saat kulesi ve çeşmeler, çay boyu üzerindeki ahşap satış noktalarının kaldırılması, 2. Etap TOKİ, hükümet konağı, 3. Etap TOKİ, Mermerdirekte 75 bin metrekarelik ayrıca bir konut uygulaması, uydu kent projesi, TSM, ASM, 112 Acil sağlık hizmetlerinin birleştirilmesi, kültür merkezi hizmetleri, temizlik araç alımları, bağ yollarının revizesi, çevre yolu, yeni parklar, Aşağı Pınar Projesi, öğretmen evi, Hıdırlık Tepesi, Üçoluklarda Macera Parkı, Eğitim Kurumlarının yenilenmesi, Bahçelievler Spor Kompleksi, Meydanda satış reyonlarının oluşturulması, ana su isale hattının yenilenmesi, İŞKUR Projesi ve Tosya MYO ek binası ile ilgili bir çok değerlendirmelerde bulunarak gelişmelerin olumlu olduğunu belirtti.

Tosyalı vatandaşlarca uzun zamandır merakla Tosya merkez yol asfaltı ile ilgili son durumu dile getiren Başkan Şahin şunları dedi. ” Tosya’da en önemli gündem maddelerinden birisi  ana arterlerin sıcak asfalt ile kaplanması ile ilgili konu. Planlamamız yaklaşık 70 bin metre kare alanda hem kazıma hemde uygulama olarak 17 bin ton sıcak asfalt serme sıkıştırma şeklinde gerçekleşecek. Bizim asfalt plentimiz var ancak bizim plentimizin saatlik kapasitesi 60 ton dolaysıyla hiç arızasız yağmur hava muhalefeti olmasa bile günde 300  400 tonu geçemiyoruz, Biz asfalt plentini bugünlerde de çalıştırıyoruz dolgularda yamalarda rotmiks çalışmalarda kısa mesafeli alanlarda bu çalışmayı yapıyoruz biz ancak böyle 17 bin tonluk bir projede çok sağlıklı işin tabiatına teknolojisine uygun yapılması gerekiyordu. O bakımdan düşündük taşındık istişare ettik bunun Profesyonelce bir firma ile yaptırılmasının uygun olacağı kanaatine vardık. Dolayısıyla burada kullanılacak yaklaşık bugün ki rakamlarla 1 trilyon  2 yüz milyarlık bütün alımını biz Belediye imkanlarıyla kendimiz  gerçekleştiriyoruz yani sıcak asfalt bitümünü biz veriyoruz ihaleye öyle çıktık. 

Önümüzdeki hafta cuma günü ilgili firma ile sözleşmeyi imzalayacağız inşallah iyi olacağını düşünüyoruz.

Bizim mücavir alanımızda olan Kaymakamlık lojmanının önünden Üç olukları köprüsüne oradan Doğramacıya , Cumhuriyet meydanından Eceoğluna  ve Namazgahtan Çankırı makasına kadar tüm alanların tamamını 70 bin metre karelik bir alanda deminde ifade ettiğim gibi 17 bin tonluk sıcak asfalt  uygulamasını Ramazan Bayramı öncesine yetiştirmeye çalışacağız Allah’tan bir kaza bela olmasa ” dedi.

17bin ton sıcak asfalt

Şehir ana caddeleri baştan başa sıcak asfaltla kaplanacağını belirten Başkan Şahin, “17bin ton sıcak asfalt projemiz var. Ana cadde çift taraflı Dörtyoldan Sitelere kadar, Namazgah’tan Dörtyol’a kadar olan kısımda toplam uzunluğu 12km olan mesafeyi sıcak asfalt kaplaması yapacağız. Yaklaşık maliyeti 3milyın lirayı bulan bir proje” dedi.

Su arıtma, mil tutma

Su depolarında arıtma sisteminin bu yaz faaliyete geçeceğini belirten Başkan Şahin alt yapının kendi ekipleri tarafından yapıldığını ihaleyi alan firmaya ise cihazları koymak ve sistemi sağlamak kaldığını ifade ederek, “Tosya’nın suyu kireçten arındırılacak. Bu yaz hemşerilerimiz arıtılmış su kullanacaklar” dedi.

Saat kulesi ve çeşmeler

Saat kulesinin yer konusunda gerekli istişarenin yapılamasının ardından meydandan kenara çekildiğini ifade eden Şahin,  “trafik konusunda görüş açısı ve sürücülerin karşıdaki araçları görebilmesi görüşü benimsendi. Yan tarafa alınarak montajı yapıldı. Çevre düzenlemesinin ardından şık bir görünüme kavuşacak. Çeşmeler ise hayır sahipleri tarafından yaptırıldı. Yılmaz Urkaya ve Mustafa Urkaya tarafından merhum Orhan Urkaya hayratı için 3 adet çeşme yaptırıldı” dedi.

Ahşap kulübeler

Çarşı içindeki ahşap kulübelerin beklentiye cevap vermediğini belirten Başkan Şahin bu ayın sonunda kaldırılacağını söyledi.

II.Etap TOKİ

  1. Etap TOKİ’de çalışmaların sona geldiğini belirten Şahin çevre düzenlemesi ve peyzajının bitmek üzere olduğunu yüklenici firmanın teslim etmeye hazırlandığına vurgu yaptı.

Hükümet Konağı

Hükümet Konağının yapım işinin TOKİ’ye devredildiğini ifade eden Belediye Başkanı Kazım Şahin TOKİ’nin ihalesini yapmasının ardından hükümet konağı yeni binası için ilk kazmanın önümüzdeki günlerde vurulacağını söyledi.

III. Etap TOKİ

III. Etap TOKİ projesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Şahin, 55bin m2 alanda orman deposunun olduğu yerde planlamanın yapıldığını ifade etti.

Mermer Direk

TOKİ konutları için bir çalışmanın da Mermer Direk Mevkiinde devam ettiği belirten belediyeye ait 70bin m2 alan olduğunu TOKİ’nin burada konut inşasına sıcak baktığını söyledi.

Uydu Kent Projesi

Uydu Kent projesinin de devam ettiğini belirten Başkan Şahin Yazıçam Mevkiinde 150bin m2 belediye arsası ve 200bin m2 de hazine arazisi olduğu ve burada 1500 konutluk proje üzerinde çalışıldığı ancak önceliğin Mermer Direk Mevkii olduğunu söyledi.

TSM-ASM-112

Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlı Merkezi ve 112 Merkezinin de olduğu proje için ihalesi yapılarak önümüzdeki günlerde ilk kazmanın vurulacağını söyledi.

Kültür Merkezi

Kültür Merkezi için 110bin TL ödenek aldıklarını ifade eden Şahin bu parayla bakım onarım yapacaklarını söyledi. Kültür Merkezinde aktivitelerin devam ettiğini sinema gösterimleri ve HEM işbirliğinde meslek edindirme kurslarının açıldığını kaydetti.

Araç alım

Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla 8 adet iş makinesi açığının oluştuğunu ve bunların Devlet Malzeme Ofisinden satın alma yoluyla karşılandığını söyledi.

Bağ Yolları

Sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından bağ yollarında sathi kaplama yapacaklarını belirten Başkan Şahin bağ yollarının tamamının elden geçirilecek Tosya halkının hizmetine sunulacağını söyledi.

 Parklar

Mevcut parklarda yenileme ve onarma çalışmaları yapılacağını belirten Başkan Şahin mahallelerde 6 adet yeni park yapılacağını söyledi.

Hıdırlık Tepesi

Hıdırlık Tepesinde çalışmaların başladığını belirten Belediye Başkanı Kazım Şahin projenin 3 ayağının olduğunu söyledi.  Piknik alanı, oyun parkı- kafe restoran ve seyir terası olarak tamamlandığında şehrin hakim tepesinde halkın rahatça gidebileceği ve vakit geçirebileceği bir alan olacağının altını çizdi.

Macera Parkı

Üçolukları Mevkiinde macera parkı projeleri olduğunu dile getiren Başkan Şahin gençlerin eğlenebileceği ve güzel vakit geçirebileceği bir alan planladıklarını söyledi.

Eğitim

Yıkılan okulların ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını belirten Belediye Başkanı Kazım Şahin, yıkılan Cumhuriyet Anaokulunun yerine ilkokul ve ortaokul planlandığını söyledi.

Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu çalışmalarında sona gelindiğini belirten Başkan Şahin yeni akademik yıl için üniversitenin alt yapısını oluşturmak amacıyla ilçemize teknik fakülte çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Tosya’ya hizmet etmek için Belediye Başkanı olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Kazım Şahin konuşmasının sonunda devam eden projelerini tamamlamak için milletvekilliği düşünmediklerini bir kez daha tekrarladı.

 

30.04.2018
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu