Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

BAKAN FARUK ÖZLÜ TOSYA'DA

Tosya organize sanayi bölgesinin genişletilmesi, Sınırlı Sorumlu Tosya Kobi Küçük Sanayi Kooperatifi yer sorununun çözülmesi ve Tosya Organize Sanayi bölgesinde güneş enerjisinden elektrik üretim projesine izin verilmesi konusunda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü desteklerini dile getirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Daha fazla yatırım çekmeye, daha fazla üretmeye, teknoloji geliştirmeye, ihracatı ve istihdamı artırmaya yoğunlaşmanın zamanıdır. Kabine olarak bu konulara yoğunlaşmış durumdayız.” dedi.

Bakan Özlü, 7. Kastamonu Ahşap Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, Kastamonu’nun kendisi için ayrı bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bu topraklarda tarih boyunca birçok zorluk yaşandığını belirten Özlü, kendilerinden öncekilerin her şeye rağmen üzerinde yaşayacakları bir vatan emanet ettiklerini dile getirdi.

Aynı şekilde herkesin, bırakılandan daha iyi, daha güçlü bir Türkiye’yi gençlere emanet etmekle yükümlü olduğuna işaret eden Özlü, “Daha iyi şehirler kurmak, daha güçlü bir ekonomi inşa etmek, sosyal ve kültürel hayatımızı daha zengin kılmakla mükellefiz. İsmimiz, görevimiz, unvanımız, derecemiz, pozisyonumuz ne olursa olsun, her birimiz bu ülkeyi mamur etmekle sorumluyuz. İstiklal mücadelemizdeki ruhu, azim ve kararlılığı bugün sürdürdüğümüz istiklal mücadelesine de yansıtmak durumundayız.” ifadesini kullandı.

Açılışın ardından stantları gezen Bakan Özlü Tosya Belediyesi, Tosya Marangozlar Odası, Tosya Kapı Der ve Tosyalı marangoz esnaflarınca sergilenen ürünleri inceleyerek Tosya Sarıkılçık Pirincinden yapılan pilavın tadına baktı.

Ardından Kastamonu’da bir süre incelemelerde bulunan Bakan Özlü Tosya’ya gelerek Tosya Organize Sanayi Bölgesi sanayicileriyle bir araya geldi.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “16 Nisan'dan sonraki yeni dönemi yeni bir açılım dönemi olarak tanımlıyoruz. Bütün Türkiye gaza basacak. Yeni dönem açılım, hamle dönemi olacak" dedi. 

Özlü, Doğramacı otelde yapılan Tosya Organize Sanayi Bölgesi bilgilendirme toplantısında, Türkiye'nin gelişmeye devam ettiğini, 16 Nisan'da yeni bir sisteme geçtiğini belirterek, "Yeni sisteme göre, önce devlet kendine çekidüzen verecek. Sivil toplum kuruluşlarından tutun, sanayicimiz, ihracatçımız yeni sisteme adapte olacak. Bu sistem daha fazla çalışmayı daha fazla üretmeyi, daha fazla büyümeyi ve bunun sonunda güçlü olmayı öngörüyor" ifadesini kullandı.

AK Parti'nin reformist bir yapıya sahip olduğunu anlatan Bakan Özlü, “AK Parti'nin siyasi kadrosu reformist bir felsefeye sahiptir. Bugüne kadar çok sayıda reform gerçekleştirdik. 16 Nisan'dan sonraki yeni dönemi yeni bir açılım dönemi olarak tanımlıyoruz. Bütün Türkiye gaza basacak. Yeni dönem açılım, hamle dönemi olacak” diye konuştu. Halk oylamasının büyüme, güçlenme ve kalkınma için yapıldığını aktaran Özlü, Türkiye'nin 2002 yılından bugüne kadar ekonomik ve siyasi olarak önemli yol kat ettiğini vurguladı.

AK Parti'nin genele hitap ettiğini kaydeden Bakan Özlü, şunları söyledi: "Türkiye'de yaşayan herkes için sosyal ve siyasal hayatta yenilikler yaptık. Bunu herkes için yaptık. Bizim en büyük farkımız Türkiye'nin her bölgesine hitap eden, Türkiye'nin her kesiminden karşılığı olan bir kadroyuz. AK Parti, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünün teminatı olan bir parti." Özlü, yeni dönemde Türkiye'nin daha fazla büyüyeceğine işaret ederek, "Dünyanın neresinde ezilen, hakları gasp edilen varsa onların da sesi olacağız." dedi.

Tosya’ya özgü yöresel ürünlerin tamamının da tescillenmesi ile ilgili ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini ifade eden Bakan Özlü, özellikle Tosya organize sanayi bölgesinin genişletilmesi, Sınırlı Sorumlu Tosya Kobi Küçük Sanayi Kooperatifi yer sorununun çözülmesi ve Tosya Organize Sanayi bölgesinde güneş enerjisinden elektrik üretim projesine izin verilmesi konusunda desteklerini dile getirdi.

 

 

 

 

22.05.2017
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu