Su Borcu Sorgulama
T.C. Kimlik No İle Tahsilat
Sicil Kodu İle Tahsilat
Emlak Beyan Bilgileri
Arsa Rayiç Bilgileri
Evlendirme Akdi
Mezarlık Bilgi Sistemi
Bilgi Edinme Formu
Çıkış

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Dün saat 10:30’da Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan çelenk sunma töreni ile başlayan etkinlikler akşam belediye düğün salonundaki programla devam etti.
Yoğun bir katılımla gerçekleşen programa İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed İkbal Ay, Emniyet Müdürü Cenk Demir, Jandarma Komutanı Özgün Yapağı ve İlçe Müftüsü Eyyup Demir de katıldı. Saat 19:30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile program başladı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci açılış konuşmasını yaptı. Yaptığı konuşmada başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk gününden bugüne bu ülkenin eğitim-öğretimine katkı sağlamış bütün öğretmenleri saygı ile anıp, öğretmenler gününü kutladığını belirtti.
Daha sonra İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin ve Belediye Başkanı Kazım Şahin’e ilçemizde eğitim-öğretim alanındaki katkılarında dolayı teşekkür eden Murat Demirci, kendilerine plaketlerini takdim etti.
Murat Demirci’nin ardından kürsüye Belediye Başkanı Kazım Şahin gelerek konuşmasını yaptı. Böylesine kapsamlı bir program düzenledikleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini sunan Kazım Şahin, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.
Kaymakam Deniz Pişkin konuşmasına öğretmenlerin ve öğretmenler gününün kendisi için neden bu kadar önemli olduğunu anlatan bir anısı ile başladı. Aynı zamanda bir öğretmenle evli olduğu içinde öğretmenler gününün ayrı bir önemi olduğunu belirtti. Kaymakam Pişkin; “Öğretmenler Gününü belirli gün ve haftalar takviminden çıkarıp böylesine güzel ve kapsamlı bir programla bizlere sunanlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.” şeklinde konuşmasına devam etti. İlçemizde yapmış olduğu çalışmalarından ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci’ye Başarı Belgesi’ni takdim etti.
Konuşmaların ardından çeşitli şiir ve drama gösterileri ile devam eden programda genç öğretmenler göreve başlama yeminlerini ettiler. Yemin töreni sırasında heyecanları yüzlerinden okunan genç öğretmenler Türk Bayrağını öperek yeminlerini tamamladılar.
Emekli öğretmenlerin de unutulmadığı programda emekli öğretmenlere hizmet ödülleri verildi. Bir öğretmenin anısı sunumunun ardından şarkı, ödül töreni ve çeşitli eğlenceler ile program son buldu.

26.11.2018
Güncel Haberler
Telefon : +90 (366) 313 10 09 Faks : +90 (366) 313 21 93 E-Posta : info@tosya.bel.tr Adres : Kargı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18. Tosya./ Kastamonu